Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cocotte minute

19. 1. 2007

Obrazek

Cocotte Minute

Datum založení:
2002

Členové:
Martin Zeller
Codan
Přema
Czendál
Pavloas


reklamaO skupině:
Vznik...

Prapůvodní kořeny téhle kapely sahají až do roku 1998, kdy se spojilo několik lounsko-pražských navzájem se prolínajících skupin půjčujících si hudebníky. Současná sestava COCOTTE MINUTE (Zeller, Codan, Přéma, Czendál, Pavloas) je však v nezměněném uskupení pospolu až od roku 2002.

Díky své "lokální známosti" v oblasti severních čech a Prahy začíná skupina častěji koncertovat a získavat si svou pevnou základnu posluchačů.


Začátky...

První demo "Tak se na to ..." je ale už z roku 2000, jež dalo tušit, jakým způsobem se kapela bude vyvíjet. Skupina začíná díky novým kontaktům na hardcoreové scéně pravidelně koncertovat a pomalu, ale s jistotou přechází z lokálních klubů na větší jeviště před více lidí, kteří hudbu Cocotte Minute přijímají, přestože se rozhodně nejedná o mainstream. Zkušenosti získané během Alive turné 01 a mnoha dalších koncertů, kdy se kapela stále více sehrává, se nakonec zúročí na druhém demu "Czeko" z roku 2002. Toto demo odstartovalo novou éru skupiny.

Dema & soutěže...

Záhy po dotočení demosnímků s ním Cocotte Minute, jako jediná "tvrdá" kapela postupuje do semifinále Coca Cola Pop Star. Do semifinále této soutěže se probojovali z více než 700 zaslaných demosnímků. "Tak už deme do finále" sice tehdá nehráli, ale v doplňkových soutěžích obsazují druhá místa. Vyhrávají festivalovou soutěž Lounský Kotel, jako nejlepší kapela festivalu. První cenu (3 dny v kvalitním nahrávacím studiu) ale odmítají a postupují ji nadějné lokální kapele.

Ještě než však jsou vypoklonkováni z CCPS skupina opět boduje a to v soutěži Jim Beam Music kde postoupila opět do semifinále (z více než 200 kapel) a koncertem na festivalu Rock for people se probojovala do finále. Finále, které proběhlo v prosinci 2003 v rámci turné s Pražským Výběrem, i přestože odezva diváků byla obrovská, vyhrává druhý finalista, po kterém se však od té doby jakoby slehla zem. Cocotte Minute ale dostávají za svůj výkon, jako asi vůbec první v historii této soutěže druhou cenu, finanční podporu od Jim Beam Music ve výši 20.000,- Kč, kterou následně použijí na dokončení druhého dema CZEKO/KOŘENY.


CZEKO...

Na základě dobře odehraných koncertů a vydařeného turné s Pražským Výběrem dostávají spoustu nových nabídek na hraní, včetně nabídky smlouvy s Monitor/EMI a tím pokračuje Cocottí tažení nejen po zemích českých.

Na jaře 2004 se nejprve dostávají do širšího povědomí divácké veřejnosti úspěšným tažením videoklipu "Měl bych tě sejmout", který se drží po českých televizích maximálně možnou dobu, kterou umožnují pravidla soutěží v hitparádách TV Prima a hudební stanice Óčko.

V říjnu pak vychází pod názvem "CZEKO" první oficiální album, jež obsahuje skladbu "Král Discotheque", která v podobě videoklipu dosahuje na podzim téhož roku obdobných úspěchů jako videoklip první.

Dále pak následují...na Silvestra vystoupení v pořadu ČT2 "Noc s andělem", kterému předcházela dvě živá vystoupení v tomto pořadu během půl roku. Top Ten hudebního pořadu ČT "Poprask" za rok 2004 a cca. 50 koncertů. Rok 2005 byl pro CM především ve znamení turné k albu "CZEKO" (přes 100 koncertů).

Dále proběhlo turné s kapelou Divokej Bill a podzimní tour s Danielem Landou. Kapela se také zúčastnila všech významných festivalů v České republice a absolvovala turné s akustickou verzí svého koncertu. Na jaře předznamenala spoluprací na výroba znělky pro pořad Smršť (TV Očko), která byla vybrána na prestižní londýnský festival One Dot Zero, podzimní práci na natáčení druhého alba "Proti sobě", které bylo dokončeno o vánočních svátcích ve studiu Zdeňka Šikýře, stejně jako album první.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář